• 0216 316 16 48
  • info@ingilizcekursuumraniye.com

Ümraniye IELTS Kursu

Ümraniye IELTS Kursu

Engin Dil Okulları IELTS sınavı hazırlık eğitimi sayesinde, uluslararası geçerliliği olan bu sınavda sizleri başarıya ulaştırmak için çalışmaktayız. Açılımı International English Language Testing System (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) olan bu sınav ESL (English as a Second Language) uzmanları tarafından Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD'de hazırlanmaktadır.

İngilizce dili kullanılan ülkelerde çalışmak, eğitim almak, ikamet etmek için istenen en önemli belgelerden biridir ve İngilizce dil yeterliliğini ölçer. IELTS sınavı, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve İngiltere’ye göç etmek isteyenlerin yanı sıra, İngilizce konuşulan ülkelere üniversite için ya da herhangi bir eğitim için başvuran kişilerden girmeleri istenen sınavdır. IELTS sınavı; günlük olarak konuşulan temel hayatta kalma derecesinde İngilizce bilgisini ölçer.

IELTS sınavı dilin dört temel işlevi olan okuma (reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) bölümlerinden oluşmaktadır. Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki farklı şekilde düzenlenmektedir. Akademik olan sınav; İngilizce dilinde lisans ya da lisansüstü eğitim almak isteyen kişiler için hazırlanmıştır, genel eğitim ise; günlük hayatta kullanılan, iş hayatı ve sosyal hayata yöneliktir. Genel eğitim, yurtdışı eğitim programlarına katılmak için İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmek isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Ayrıca Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelere göç etmek isteyenlerden talep edilen, vize için zorunlu tutulan belgedir. Okuma bölümü; üç farklı okuma metninden oluşur. Akademik sınavda okuma kısmı geniş bir kavramda genel konulara yöneliktir, genel eğitim sınavında ise günlük hayat ve iş hayatına yönelik okuma metinleri yer almaktadır. Yazma bölümü; iki kısımdan oluşur. İlk kısımda, verilen resim, grafik, tablo ve benzeri üzerine yazı yazılması istenir. İkinci kısımda ise seçilen bir başlık üzerine yazı yazmanız istenir. Dinleme bölümü; farklı ses kayıtlarından ve bu ses kayıtlarıyla ilgili sorulardan oluşur. Geniş bir kapsamı olan dinleme bölümünde her konudan soru çıkabilir. Konuşma bölümü ise; yüz yüze mülakat şeklinde diğer bölümlerden ayrı olarak düzenlenir.   IELTS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl olup uluslararası geçerliliği vardır.

Türkiye’de sınava girebileceğiniz yerler; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya illerinde bulunmaktadır. Puanlama sistemi 0 ve 9 arasında tam ve yarım puanlardan oluşmaktadır. 0 alınabilecek en düşük puandır ve kişinin sınava girmediğini ifade eder, alınabilecek en yüksek puan ise 9’dur. Bu puanlama sisteminde bulunan 9; sınava giren adayın dili son derece uzman kullandığı, 8; dili çok iyi kullandığı, 7; dili iyi kullandığı, 6; dili yeterli seviyede kullandığı, 5; dile kısmen hakim olduğu ve temel seviyede iletişim kurabildiği, 4; dili sınırlı bir şekilde kullandığı, 3; sınırlının bir seviye altında ve sadece bilindik konularda kendini ifade edebildiği, 2; kısa kalıpları kullanmanın dışında iletişim kuramadığı, 1; birkaç sözcük dışında dili kullanamadığı anlamına gelir. 0 puanının anlamı ise değerlendirilecek herhangi bir bilgi bulunamadığıdır. Engin Dil Okulları’nı tercih edip kayıt yaptırmanız halinde size en uygun ders programı hazırlanarak bu doğrultuda ilerleme sağlanır. Gündüzleri çalışıyorsanız ya da vaktiniz yoksa üzülmeyin, size uygun akşam derslerimiz de bulunmakta. Tek yapmanız gereken şey iletişim bilgilerimizden bize ulaşmak ya da okulumuza gelerek detaylı bilgi için müdürümüz Engin Hilmi Kibar ile yüz yüze görüşmek. Engin Dil Okulları’nda IELTS sınavına hazırlık eğitimi alan bir çok öğrencimiz hedeflediği puana ulaşmış ve okulumuzdan mutlu bir şekilde ayrılmıştır. Siz de okulumuza gelerek hedeflediğiniz başarıya ilk adımı atabilirsiniz.