• 0216 316 16 48
  • info@ingilizcekursuumraniye.com

Ümraniye TEOG İngilizce Kursu ile iyi bir gelecek imkanı.

Ümraniye TEOG İngilizce Kursu ile iyi bir gelecek imkanı.

ümraniye ingilizce kursu ile teog sınavına hazırlık


Ümraniye İngilizce TEOG dil kursu Ümraniye semtinde bulunmaktadır. Ümraniye İngilizce TEOG dil kursu 2006 yılından bu yana eğitim ve öğretim vermektedir. Ümraniye de ilk ve tek dil kursudur. Veliler çocukların eğitim ve öğretim hayatı boyunca İngilizce derslerinde başarı sağlamasını istemektedirler ve bunun için okulda verilen eğitim yeterli değildir. Herhangi bir kurstan ya da öğretmenden destek alınması şarttır. Ümraniye İngilizce TEOG dil kursu olarak sizlere çocuklarınızı gözünüz arkada kalmadan emanet edebileceğiniz bir hizmet sunmaktadır. Kursumuzun Türk ve yabancı öğretmenlerden oluşan bir kadroya sahiptir. Öğretmenlerimiz ülkemizin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olmuştur ve İngilizce alanında birçok tecrübeye sahip,  kendilerini geliştirmiş kişilerdir. Bu üniversiteler ; Marmara üniversitesi, İstanbul üniversitesi, Boğaziçi üniversitesi, Hacettepe üniversitesi, Cambridge, ODTÜ gibi dünyanın ve ülkemizin en iyi üniversiteleridir. Ümraniye İngilizce TEOG dil kursunda öğretmenlerimiz dilin dört işlevini kullanarak eğitim vermektedir. Bu işlevler İngilizce okuma , İngilizce yazma , İngilizce dinleme ve İngilizce konuşma işlevleridir. Öğrencinin bu dört işlevi iyi bir şekilde bilmesi ve hayatının her alanında kullanabilmesi amaçlanarak eğitim verilir. Ayrıca kursumuzda öğretmenlerimiz tarafından sınava yönelik bir çok metot geliştirilmiştir. Bu metotlar sayesinden öğrencilerimizin sınava hazırlanması kolaylaşır ve başarılı bir sonuç alınması sağlanır. Bununla beraber kursumuzda uzman kadromuzun oluşturduğu materyaller ve kitaplar öğrencinin başarıya ulaşmasında önemli bir etkendir. Bu materyallere ve kitaplara Ümraniye İngilizce TEOG dil kursundan başka bir yerde bulmanız mümkün değildir. Bu kitaplar ve materyaller ile öğrencilerimizin sınava yönelik soru tarzlarına ve şekillerine aşına olması sağlanmaktadır. Ayrıca kursun başlangıcın da uygulanan seviye tespit sınavları ile öğrencinin seviyesi belirlenir. Ümraniye İngilizce TEOG dil kursunda eğitmenlerimizin öğrencinin seviyesine yönelik bir program hazırlanmaktadır. Bu program sayesinde seviye belirleme sınavında tespit edilen eksik konularının tekrarı yapılarak bilgi eksikliği tamamlanır. Öğrencinin konuşma, gramer ya da kelime eksikliği tamamlanmış olur. Bu sayede öğrenci sınavda daha başarılı olabilir. Ümraniye İngilizce TEOG dil kursu sınav öncesinde sık sık yaptığı deneme testleriyle öğrencinin sınav stresini atmasını da amaçlamaktadır. Öğrenci bu sınavlara girerek sınav stresini yenmekte ve daha yüksek puanlara sahip olma fırsatını bulmaktadır. Öğretmenlerimiz tarafından İngilizce eğitiminin yanı sıra süre kullanım teknikleri de öğretilmektedir. Bu teknikleri bilen ve sınavda uygulayabilen öğrencilerimizin başarı sıralamaları artmaktadır. Ebeveynler olarak çocuklarınızı Ümraniye İngilizce TEOG dil kursuna kayıt yaptırmanız durumunda sınavda başarılı olacaklarından emin olabilirsiniz.

Bizlerle eğitim gören öğrencilerimiz eksiksiz bilgi haznesiyle sahip olurlar ve stressiz , süre sıkıntısı çekmeden bir sınav geçirmeleri sağlanır.
TEOG sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılmaktadır. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen bir sınavdır. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş olarak belirlenen yeni modelde tek Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine öğrenciler 8. sınıfın her iki döneminde de 6 dersten birer kez olmak üzere yılda 12 sınava girmektedirler. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş olarak belirlenen yeni modelde Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine öğrenciler 8. sınıfın her iki döneminde de 6 dersten birer kez olmak üzere yılda 12 sınava girmektedirler. TEOG sınavı yılda 2 kez yapılmaktadır. Birinci bölüm birinci dönem yapılan ortak sınavla ikinci bölüm ise ikinci dönem yapılan bir ortak sınavla son bulmaktadır. 1. dönem 6, 2. dönem 6 olarak belirlenmiştir. Her ortak sınavda 20 soru sorulmakta ve bu sorular çoktan seçmeli olmaktadır. Diğer sınav sistemlerinden farklı olarak 3 yanlış 1 doğruyu götürmez ve öğrenci yaptığı her doğru soru için 5 puan alır. Toplam puanı yazılı notu olarak e-okul sistemine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından girilir. Ayrıca TEOG sistemin de ortak sınavlar sadece 8. sınıfta değil, 5-6 ve 7. sınıflarda da yapılır. Bu sistemin sağladığı en büyük değişiklik öğrencilerin istedikleri okula girmek için sadece sınavlardan değil eğitim hayatları boyunca gördükleri tüm derslerden sorumlu olmaları ve değerlendirmeleridir.

1. TEOG ve 2. TEOG sınavlarından alınan notun ortalaması %70 ve okul başarı puanının ortalaması %30 etki etkilemektedir. Geçmiş yıllarda yapılan sınavlardan farklı olarak yanlış yapılan sorular doğru soruları götürmemektedir. Ayrıca her öğrenci kendi okullarında sınava girmektedirler ,olağanüstü durumlar olmadığı sürece farklı okullarda sınava girilmemektedir. Öğrencilerin geçerli bir mazeretleri olduğu sürece sınava tekrar girme hakkına sahip olurlar. Öğrencilerin mazeret sınavları her okulda değil Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenecek okullarda yapılmaktadır. Her ortak sınav 100 üzerinden puanlandırılmaktadır. Tıpkı okulda girmiş olduğumuz yazılı sınavlar gibi. Her soru 5 puandır eğer sınavda iptal edilen soru yoksa. Merkezi ortak sınav puanı 700 üzerinden değerlendirilmektedir. Yerleştirme esaslı paun ise 500 üzerinden hesaplanmaktadır. Yerleştirmeye esas puanın %30'nu 6. 7. ve 8. sınıf ortalamaları % 70'ini ise merkezi ortak sınav puanı belirler.